article

HTML5 Nedir? Nasıl Kullanılır?

HTML5 Nedir? Tanımını vermeden önce HTML’in ne demek olduğunu öğrenelim: HTML, Hiper Metin İşaretleme Dili (Hypertext Markup Language) web sayfalarını oluşturmak için kullanılan metin işleme dilidir.

article

Front-End Developer Temel Kavramlar

Yazılım, ilk başladığınızda içinde kaybolduğunuz karmaşık bir labirente benzer. Önemli olan ise bazı süreç ve aşamalardan geçerek kendinizi hangi alana ait olduğunu bulabilmektir.

article

WordPress ile Site Yapma Araçları

WEB Sitesi yapmak istiyorsanız ve yazılım ile ilgili bir şey bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Kod yazmayı bilmeden bir web sitesi sayfalarını web site oluşturucu (WEB Site builder) araçları ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

article

Site Yapma Araçları

Web sitesi yapma araçları, bireyler ve küçük işletmeler için bir geliştirici (yazılımcı) tutmadan web sitesi yapmak için mükemmel bir çözümdür. Ancak, yeni başlayanlar için en iyi web sitesi oluşturucuyu bulmak biraz zor olabilir.

article

Yazıların SEO uyumlu olması için dikkat edilecekler

SEO (Arama motoru optimizasyonu), sayfaların Google gibi arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlama sanatı ve bilimidir.

article

Hosting Paketini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Hosting paketini seçmeden hosting (barındırma) sağlayıcısının aşağıdaki parametrelerine dikkat edilmesi faydanıza olur.

article

Masaüstü Uygulamalar öldü mü?

Masaüstü uygulamalar (programlar), Windows işletim sistemi için oluşturulan sunucu tabanlı cihazlarda çalışan sistemlerdir.

article

Mobil Uygulamaya İhtiyacım Var mı?

Günümüz teknolojisi hızla gelişirken insanlar da mobil teknolojilere daha fazla rağbet göstermektedir.

article

Web Uygulaması Nedir?

Web uygulaması (WEB Application), internet ağı ile ulaşılan programlara genel olarak verilen isimdir. Geleneksel bilgisayar programlarına göre daha pratiktir. Çünkü online servisler barındırdığı için ek modüllere ihtiyaç duymaz ayrıca kullanılan cihazın sistem ve donanım özelliklerinin yüksek seviye olmasına gerek yoktur.

article

ERP ve CRM Nedir?

Temel iş süreçlerini otomatikleştirmek isteyen işletmeler, genellikle iki ana yazılım çözümüne bakar...