WordPress ile Site Yapma Araçları

WEB Sitesi yapmak istiyorsanız ve yazılım ile ilgili bir şey bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Kod yazmayı bilmeden bir web sitesi sayfalarını web site oluşturucu (WEB Site builder) araçları ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazıda, bir WordPress sitesi oluşturmak için en iyi sürükle-bırak mantığı ile çalışan WordPress sayfa oluşturucularını karşılaştıracağız. Neden Sürükle-Bırak ile Çalışan WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentisi Kullanmalısınız? WordPress’te web sitesi tasarımınız öncelikle temanıza bağlıdır. Premium temaların çoğu, kişiselleştirme için çok fazla özellik sunar, ancak kodlama becerisine sahip olmayan normal kullanıcılar için bu biraz karmaşık ve zordur. Sürükle-bırak ile çalışan sayfa oluşturucuları eklentilerinin kullanışlı olduğu yer genelde WordPress’tir. Basit bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisi, sitenizde güzel düzenler ve açılış sayfaları oluşturmanıza olanak tanır. Bir sayfa oluşturucu eklentisi ile, hazır içerik öğelerini, yani bloklar, modüller veya widget’ları kullanarak bir sayfaya tutup sürükleyip bırakarak herhangi içerik ekleyebilirsiniz. Bunun için de kodlama becerisine sahip olmanıza gerek yoktur. Peki sayfa oluşturucular yalnızca yeni başlayanlar için mi? Hayır öyle değil. Sayfa oluşturucular ayrıca geliştiricilerin (yazılımcıların) özel tasarımlar oluştururken hızlanmasına yardımcı olur zaman tasarrufu sağlar ve daha fazla müşteri için çalışmalarına olanak tanır. 

  1. SeedProd 
  2. Beaver 
  3. Divi 
  4. Visual Composer 
  5. Themify Builder 
  6. Elementor 

Bunu da açıkladıktan sonra, WordPress için en iyi sürükle-bırak sayfa oluşturucularına göz atalım. 

SeedProd 

SeedProd, WordPress için en iyi açılış sayfası eklentisidir. Sürükle-bırak oluşturucusunu kullanarak harika web sayfaları oluşturmanıza olanak tanır. Hazır bir demo sayfası ile başlamak için seçebileceğiniz 100 den fazla şablon var. Eklenti, satışlar, yakında gelecek sayfaları, bakım modu sayfaları, katılım sayfaları, web seminerleri ve çok daha fazlası için sayfalar oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca tüm değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görüntülemek için canlı bir ön izleme sunar. Ancak SeedProd’u en iyi WordPress sayfa oluşturucu yapan şey, kullanımı kolay ve temiz ara yüzüdür. Teknik bilgi gerektirmeden herkes eklentiyi kullanmaya başlayabilir. Ayrıca, sayfaları istediğiniz şekilde oluşturmak için birçok özelleştirme seçeneği vardır. SeedProd, Constant Contact, Drip, ActiveCampaign gibi üçüncü taraf e-posta pazarlama hizmetleriyle kolayca entegre olabilir. Fiyatlandırma: Basic paketi için yıllık 31,60 ABD doları, Elite Bundle paketi için yıllık 239,60 ABD dolarıdır. SeedProd’u Neden Kullanmalı? SeedProd, kullanımı kolay, güçlü bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu sunar. Mobil uyumlu sayfalar, premium entegrasyonlar, spam koruması ve farklı özelleştirme seçenekleri oluşturmanıza olanak tanır. 

Beaver 

Beaver Builder, piyasadaki en kullanıcı dostu WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Eş zamanlı ön izlemelerle bir sayfa tasarlamanıza olanak tanıyan uç görsel düzenleyicisi ile birlikte gelir. Beaver Builder aynı zamanda en iyi WordPress açılış sayfası eklentilerinden biridir ve içerik modüllerini kolayca sürükleyip bırakabilir, düzenleyebilir ve dakikalar içinde bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz. Çok sayıda güçlü ve kullanıma hazır içerik modülü vardır. Her modülü, kullanımı kolay bir araç çubuğu ile özelleştirebilirsiniz. Hazır bir şablonla başlamak istiyorsanız, 30’dan fazla profesyonelce tasarlanmış şablon mevcuttur. Şablon kullanarak, örnek içeriği kendi içeriğiniz ve görsellerinizle değiştirerek daha da hızlı bir web sayfası oluşturmanıza olanak tanır. Beaver Builder, tamamen uyumlu ve Gutenberg temasınada hazır bir eklentidir. Hem ücretsiz hem de premium bir eklenti olarak mevcuttur. Basit açılış sayfaları için ücretsiz sürümünü doğrudan WordPress.org’dan yükleyebilirsiniz. Fiyatlandırma: Standart paketi için 99$ ABD dolarıdır. (Ücretsiz Sürüm de mevcuttur) Neden Beaver Builder’ı Kullanmalısınız? Beaver Builder, herkesin çarpıcı bir web sitesi oluşturmasını sağlayan basit, yeni başlayanlar için uygun bir sayfa oluşturucudur. Uygun fiyatlı bir web sitesi çözümü arayanlar ve yeni başlayanlar için iyi bir seçimdir. 

Divi

Divi Builder, WordPress için bir başka güçlü WordPress sürükle-bırak sayfa oluşturucusudur. Beaver Builder ve Visual Composer’a benzer şekilde Divi Builder, tasarımınızı oluştururken ön izlemen sağlayan bir WYSIWYG (What You See Is What You Get – Ne Görüyorsan Onu Alırsın) düzenleyicisidir. Divi Builder eklentisini kullanarak yazı tipleri, renkler, boyutlandırma, boşluk vb. dahil her şeyi özelleştirebilir ve benzersiz sayfa düzenleri oluşturabilirsiniz. Güzel bir sayfa oluşturmak için kullanabileceğiniz 46 basit ama esnek içerik öğesi vardır. Öğeleri istediğiniz gibi, sorunsuz bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Divi Builder eklentisi, küçük işletmeler için en iyi web sitesi oluşturucularından bazılarıyla mükemmel şekilde çalışır. Ve tasarımınıza hızlı bir şekilde başlamak için 110’den fazla önceden hazırlanmış düzen şablonu içerir. Ayrıca, kendi Divi düzenlerinizi oluşturup kaydetmenize ve diğer Divi sitelerinde kullanmak üzere düzenlerinizi içe veya dışa aktarmanıza olanak tanır. Bu eklentiyi satın almanın avantajı, şirketi Elegant Themes tarafından sunulan tüm premium ürün paketine erişebilmenizdir. Fiyatlandırma: Yıllık Erişim için 89 $ Divi Builder’ı Neden Kullanmalı? Divi Builder, yaygın olarak kullanılan bir sayfa oluşturucu eklentisidir ve çoğunlukla olumlu kullanıcı yorumları almıştır. Elegant Themes şirketinden diğer ürünleri kullanmak istiyorsanız bu sizin için harika bir seçenek. 

Visual Composer

Visual Composer Website Builder, WordPress için güçlü bir sürükle-bırak web sitesi oluşturucusudur. Hızlı ve kolay bir şekilde çarpıcı bir WordPress web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Beaver Builder gibi, Visual Composer eklentisi, sayfada yaptığınız her değişikliği anında görmenizi sağlayan gerçek zamanlı canlı bir düzenleyiciye sahiptir. İçeriği düzenlemek ve özelleştirmek için sayfanızdaki herhangi bir alana doğrudan tıklayabilirsiniz. Eklenti, kutudan çıktığı gibi bir dizi profesyonel şablonla birlikte gelir. Herhangi bir öğenin görünümünü özelleştirmek için güçlü tasarım seçenekleri vardır. Boşluklar, sınırlar, arka plan, paralaks efektleri ve daha fazlası ve bunların üzerinde tam bir kontrole sahipsiniz. Çoğu özellik Beaver Builder’a benzer olsa da, Visual Composer çok daha fazlasını yapabilir. Ayrıca web sitenizin üstbilgisini, altbilgisini, menülerini, logosunu, kenar çubuklarını vb. düzenleyebilirsiniz. Visual Composer, hem yeni başlayanlar hem de geliştiriciler için harika bir araçtır. Yeni başlayanlar kolaylıkla bir web sitesi oluşturabilirken, geliştiriciler için iş akışlarını iyileştirebilir ve müşterileri için özel içerik öğeleri ve kısa sürede daha güçlü temalar oluşturabilir. Fiyatlandırma: Tek Web Sitesi için 49 $ (Ücretsiz sürüm de mevcuttur) Neden Visual Composer Kullanmalı? Visual Composer, WordPress için eksiksiz bir web sitesi oluşturucusudur. Üstbilgiler ve altbilgiler de dahil olmak üzere sitenizin tüm görünümünü özelleştirmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, kullanmak için harika bir eklentidir. 

Themify Builder

Themify Builder, kullanabileceğiniz basit bir sürükle-bırak WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Divi Builder gibi Themify Builder’da Themify şirketi tarafından oluşturulan WordPress temalarının arkasındaki bir güçtür. Bu eklentiyi başka bir tema ile de kullanabilirsiniz. Themify Builder, geniş bir sürükle ve bırak modülü koleksiyonu ve farklı sektörler için özel olarak tasarlanmış 40’tan fazla profesyonel şablon içerir. Eklenti, sayfalarınızı arka panelden veya ön panelden düzenlemenize olanak tanır. Her iki arayüz türünde de modülleri serbestçe hareket ettirebilir ve tamamen özelleştirebilirsiniz. Modülleri satır ve sütunlar halinde düzenleyebilir ve kolaylıkla ızgaralar oluşturabilirsiniz. Themify Builder ayrıca, sayfalarınızı görsel olarak ilgi çekici hale getirmek için kutudan çıkan 60’tan fazla animasyon efektine sahiptir. Temel Themify Builder eklentisi ücretsizdir; ancak, gelişmiş modüller için Addon Bundle’larını satın alabilirsiniz. Fiyatlandırma: Ücretsiz (Eklenti Paketi için 39 ABD Doları) Neden Themify Builder’ı Kullanmalısınız? Themify Builder, basit web sayfaları oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Addon Bundle da makul bir fiyata mevcuttur. 

Elementor

Elementor, internette bulunan en popüler WordPress sayfa oluşturucularından biridir. Hiç vakit kaybetmeden bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan görsel arayüze sahip bir sürükle-bırak düzenleyicisidir. Elementor ile, daha fazla trafik ve potansiyel müşteri oluşturmak için widget’lar dahil 80’den fazla tasarım öğesi bulabilirsiniz. Doğrudan üzerine tıklayarak sitenizin her bölümünü düzenleyebilir ve özelleştirebilirsiniz. Bu listedeki diğer eklentilere benzer şekilde, kullanıma hazır şablonlarla birlikte gelir. Bir şablonu içe aktarabilir, içeriğini hızla özelleştirebilir ve bir sayfa yayınlayabilirsiniz. Bu size çok zaman kazandırır. Elementor, farklı cihazlara tamamen duyarlı bir eklentidir yani masaüstü cihazda görünmesini istediğiniz bir özelliği mobil cihaz için kapatabilir veya onun için özelleştirebilirsiniz, böylece web siteniz her tür cihazda harika görünecektir. Fiyatlandırma: 1 Site İçin $49 (Ücretsiz sürüm de mevcuttur) Elementor’u Neden Kullanmalı? Elementor, kullanımı kolay ve yeni başlayanlar için uygundur. Bu eklenti ile herkes arayüzünü hızlı bir şekilde öğrenebilir ve güzel sayfalar oluşturmaya başlayabilir. Lite sürümü, yeni başlayan küçük işletmeler için iyi bir seçenektir. Bu makalenin en iyi sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucu eklentilerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.