Web Uygulaması Nedir?

Web uygulaması (WEB Application), internet ağı ile ulaşılan programlara genel olarak verilen isimdir. Geleneksel bilgisayar programlarına göre daha pratiktir. Çünkü online servisler barındırdığı için ek modüllere ihtiyaç duymaz ayrıca kullanılan cihazın sistem ve donanım özelliklerinin yüksek seviye olmasına gerek yoktur. 

Web Uygulaması Avantajları 

Web uygulamaları için cihazınıza herhangi bir program yükleme işlemine gerek yoktur. Çünkü ana program ve onun yardımcı modülleri merkezi bir sunucuda kurulumu yapılır ve bu sayede merkezi sunucuya erişen kullanıcılar tıpkı ana program bilgisayarlarında kuruluymuş gibi işlemlerini halledebilirler. Web uygulaması sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun internet aracılığı ile kurumsal veya bireysel işlemlerinizi yapabilirsiniz. Güncelleme işlemlerinde ise sunucuda kurulu olan program tek bir sefer güncellenir ve buna bağlanan bütün ziyaretçiler güncelleme işlemleri ile uğraşmadan hazır bir şekilde güncel programdan faydalanır. Geleneksel bilgisayar programları ile yeni nesil web uygulamaları şematik karşılaştırılması aşağıda verilmiştir. web uygulama Şemadan da anlaşılacağı üzere WEB uygulamalarını kullanmanın avantajları şunlardır; 

  • Web uygulamasını kullanan herkesin yüksek özellikli bir bilgisayara ihtiyacının olmaması
  •  İster mobil ister masaüstü cihazlarla işlerini yürütebilmesi 
  •  Toplam maliyetin düşük olması 
  •  Bilgilerin dağınık şekilde değil tek bir yerde olması 
  •  Her yerden (uzaktan) çalışılabilmesi ve işlerin yürütülebilmesi

 

Bu gibi avantajlarından dolayı WEB Uygulamaları şirketlerin gözdesi haline gelmiştir. Strateji Bilişim olarak biz de firmalar için web uygulamaları hazırlayıp hizmetinize sunuyoruz. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.